39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması

39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması başladı

Sinema

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması, başladı. Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)  işbirliğiyle düzenlenen yarışmalarda, 11 uzun metrajlı ve 12 kısa film yer alacak. Yarışmanın ilk gününde yönetmenliğini Hacı Orman’ın yaptığı  Körleşme  ve  Ahmet Toğaç’ın yönetmenliğini yaptığı Kulak Misafiri gösterildi.

Gösterimin ardından İstanbul Film Festivali direktörü Kerem Ayan katılan film ekipleriyle söyleşti.28 Temmuz tarihlerinde SSM’nin boğaz manzaralı terasına kurulan açık hava sinemasında, her gece 21:00’de bir uzun ve bir kısa metrajlı film gösterimi yapılacak, filmler filmonline.iksv.org  adresinden de çevrimiçi izlenebilecek. Ulusal Yarışma  ve  Ulusal Kısa Film Yarışması’nda ödül kazanan filmler, 28 Temmuz Salı akşamı Sakıp Sabancı Müzesi’nin boğaz manzaralı terasında düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

11 FİLM YARIŞACAK

39. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek olan jüri bu yıl yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun başkanlığında toplanıyor. Ulusal Yarışma jürisinin diğer üyeleri yapımcı Sevil Demirci, oyuncu Berk Hakman, görüntü yönetmeni Deniz Eyüboğlu Aydın ve yazar Hakan Bıçakçı. 39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma’da Altın Lale Ödülü için, yapımı 2019-2020 sezonunda tamamlanan 11 film yarışacak. Ulusal Yarışma Jürisi En İyi Film, En İyi Yönetmen, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik olmak üzere toplam 9 dalda ödül verecek. Bu Jüri Özel Ödülü Onat Kutlar anısına verilecek.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın