yeni-sanat

AKP’lilerin Kurduğu “Yeni Sanat Vakfı”nın Yönetiminde İnşaatçı Kalyoncular Var

Kültür-Sanat

AKP’ye yakın bazı adlar “Yeni Sanat Vakfı”nı kurdu. Vakfın yönetiminde Kalyon İnşaat’tan Mehmet Kalyoncu, İbrahim Kalın, Ahmet Misbah Demircan gibi adlar var.

Kuruluş duyurusu Resmi Gazete’de yayınlanarak faaliyete geçen İstanbul merkezli “Yeni Sanat Vakfı”nı TRT’de yayınlanan “Tövbeler Olsun” dizisinin yapımcısı Mustafa Fener, 90 bin TL mal varlığı ile kurdu.

İHALECİLER VE İNŞAATÇILAR YÖNETİM KURULUNDA

Birgün’ün haberine göre kuruluş amacı ilanda “Kadim medeniyetimizin yapıtaşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür sanat anlayışından güç alarak, eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültürel sanat ekonomisine katkı sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek” şeklinde duyurulan vakfın yönetimindeki isimler de dikkat çekici:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Hasan Kaçan, 15 Temmuz’da hayatını kaybeden Erol Olçok’un kardeşi Arter Reklam Ajansı’nın yönetim kurulu başkanı Cevat Olçok, kamu ihaleleriyle bilinen Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy, Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu ve dizi yapımcısı Mustafa Fener.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın