Akşener

Akşener: Ayasofya ibadete açılsın, siyasete kapatılsın

Politika

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasında, Danıştay’ın  verdiği Ayasofya kararı ve bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın yaptığı açıklamaya değinen Akşener, şunları söyledi:

“Ayasofya ibadete açılsın, ama siyasete kapatılsın. Erdoğan, Danıştay’ın kararından sonra ekranlara çıktı ve bir konuşma yaptı. Bekledim ki milletimiz den gelen talep ve beklentiyi, siyasetin

her kanadından gelen desteği, sağduyuyla ve birleştiren bir dille karşılasın.

Yine yapamadı. Kavgadan beslenen bir ruh haliyle, Cumhuriyetle bitmeyen kavgasının dışa vurumu niteliğinde, birleştiren değil, yine ayrıştıran bir konuşma yaptı. Çıktı, utanmadan, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhurbaşkanlığı döneminde

alınan kararı, hem hukuki bir hata, hem de ihanet olarak tanımladı. Kendine gel Sayın Erdoğan. Ağzından çıkanı  kulağın duysun. Ayasofya’nın Osmanlı dönemindeki fatihi Sultan Mehmet Han; Cumhuriyet dönemindeki fatihi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.”

‘ANDIMIZ OKULLARDA OKUTULSUN’

Konuşmasında, Andımızla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir çağrıda bulunan Akşener, “Eğer, iddia ettiğiniz gibi yerli ve milliyseniz; eğer, Danıştay kararları konusunda bu kadar hassassanız; eğer, muhalefetin taleplerine bu kadar duyarlıysanız bu kararı da hemen uygulamaya koyun. Evlatlarımızın ‘Türk’üm’ demesinden korkmayın. Aksine, siz de korktukları şey olun, Türk olun” değerlendirmesini yaptı.

 

Yorumunuzu Buraya Yazın