Artvin

Artvin’de selde 4 kişi yaşamını yitirdi

Yurt

Artvin’in Yusufeli ilçesinde önceki akşam saatlerinde etkili olan sağanak, sel ve heyelanlara neden oldu. Olayda 4 kişi yaşamını yitirdi. Otomobili ile sele kapılan 1 kişi çevredekiler tarafından yaralı olarak kurtarıldı.

Hastaneye kaldırılan kimliği henüz öğrenilemeyen kişi, yaşamını yitirdi. Bir otomobilin daha içerisindekilerle sele kapıldığı yönünde ihbar üzerine AFAD ve UMKE ekiplerince bölgede arama çalışması yapıldı.

Kaybolan 3 kişinin bulunması için Artvin ve Erzurum AFAD, iz takip köpekleriyle jandarma ekipleri, DSİ, Karayolları, 112 Acil Sağlık ile yüklenici firma çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Öğlen saatlerinde acı haber geldi.Yusufeli Barajı şantiyesinde aracın bulunduğu değerlendirilen alanda yapılan kazıda, bir otomobile rastlandı. Çamura bulanmış otomobilde yapılan aramada, Mustafa, eşi Müşerref ve oğlu Salih Sönmaz’ın cansız bedenlerine ulaşıldı.

ŞANTİYEYİ SEL BASTI

Yusufeli Barajı şantiyesinde de su baskını yaşandı. Selden kaçarak kurtulan işçiler, güvenli bölgelere sığındı. Şantiyede çalışanlara ait park halindeki onlarca araç ile iş makineleri balçığa gömüldü. Doruk, Yusufeli ilçesindeki sel bölgesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Yusufeli Barajı Limak şantiyesinde hasar olduğuna dikkat çeken Doruk, “Birçok araç çamur altında kalmış. Önemli bir boyutta maddi hasar oluşmuş, özellikle ofis, yatakhane bölgesinde. İşçilerimiz buradan başka bir bölgeye alındı” diye konuştu.

Artvin’den otomobille Erzurum’a giderken sele kapılmaktan son anda kurtulan Muhammed Geyik, “Heyelan bir anda yamaçtan kopup yola düştü. Önümde seyreden 3 araç vardı. Bir

araç son anda tünele ulaşmayı başardı, birini heyelan taşıyarak yolun altına attı. Biz akan toprağı görür görmez hemen geriye doğru kaçarak kurtulduk” dedi.

HEYELAN YOLU KAPATTI

Karayolları, DSİ, İl Özel İdaresi, AFAD ile baraj inşaatı yüklenici firmasına ait ekipler, iş makineleriyle heyelan nedeniyle kapanan Artvin Erzurum karayolunun açılması için çalışma başlattı.

Öte yandan Ağrı’da önceki gün koyun otlatırken sel sularına kapılan 12 yaşındaki Ali Osman Eytemiş’in cansız bedenine de önceki gece ulaşıldı. Eytemiş, Fatih Mahallesi’ndeki şehir mezarlığında toprağa verildi.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın