canakkale-zaferi

“ÇANAKKALE ZAFERİ YALNIZ BİZİM DEĞİL, TÜM MAZLUM MİLLETLERİN EMPERYALİZME KARŞI İLK ZAFERİDİR”

Güncel

Bugün Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü. Bu zafer, Balkan Harbindeki yenilgi sonrasında şahlanan bağımsızlık fikrimizin ve İstiklâl Harbimizin başlangıcıdır. Bu deniz zaferi mazlum milletlerin emperyalizme karşı kazandıkları ilk zaferdir. Bu zafer “Çanakkale Geçilmez!” sözünü insanlık tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Çanakkale Deniz Zaferi, o tarihe kadar görülmüş en büyük, modern ve üstün silah gücüne sahip düşman İngiliz ve Fransız ortak donanmasının püskürtüldüğü, sulara gömüldüğü ve takibeden kara savaşlarında Mustafa Kemal gibi bir dehayı ortaya çıkaran bir zaferdir.

Çanakkale deniz ve kara savaşlarındaki zaferlerimizi hurafelerle açıklama aymazlığıyla, emperyalizmin yenemediği Türk askerini ve Mustafa Kemal’i görmezden gelen zihniyet, bu zaferleri kazananların torunlarını, Türk Ordusunun en güzide subaylarını düzmece ve kirli kumpaslarla yıllarca cezaevlerinde tutsak etmiştir. Ama bilsinler ki, Türk Milleti o muzaffer dedelerin torunlarına bu hainliği yapanlardan er yada geç hesap soracak, nesiller boyu unutamayacakları cevabı, anladıkları dilden verecektir.

Ulusumuzun emperyalizme karşı ilk zaferi olan Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yılını bu duygularla kutlarken, bu büyük destanı yazan, zaferler kazanan, vatan savunmasında canlarını feda eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şâd olsun.

 Hüsamettin CİNDORUK

Millî Merkez Başkanı

TBMM 1991-95 Dönemi Başkanı

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın