Çağlar

Cavit Çağlar Anan Ağlar !

Politika

Türkiye Akdeniz ve Ege’de başarısız olsun diyen içteki ve dıştaki düşmanlar daha çok bekleyecek! Beklentilerinin ana kaynağının ülke menfaatlerinden ziyade içlerindeki Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olduğunu söylemekten geri durmuyorlar. Mavi Vatan için Türk’ün gücünü bir kez daha ortaya koyan irade karşısında tek dertleri çıkarları ve koltukları.

Bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti kendisine dayatılan haritaları, sınırları, belgeleri yırtıp atacak siyasi, ekonomik ve askeri güce sahiptir. Nitekim gerek ABD gerek Avrupa Birliği gerekse işbirlikçileri Türkiye’nin kararlılığı karşısında çark etmeye başladı. Şimdi taviz sırası Avrupa Birliğinde ise yeni fasılların açılmasına hazır olun. Dış politikada görünenle uğraşırsanız gündemi okuyamazsınız. Okuyamadığınız sürece de iktidar olma şansınız yok.

Dış politikada bunlar olurken içeride değişen bir şey yok. İçlerinden çıkmadığı için her gün bir cumhurbaşkanı adayı arıyorlar. Arıyorlar aramasına da biz bu satırlardan daha önce söyledik bu aday bulma işi çoktan bitti.

Kraliçenin gülü isteseniz de istemeseniz de müstakbel adayınız.  Abdullah Gül hazır ve aportda bekliyor. Hem de kraliçesinin dizinin dibinde. Nereye ellerini atsalar ellerinde kalıyor ve tornistan yapıyorlar. Yakında siyasette birçok oyuncu değişecek. İyi Parti şimdiden kaynamaya başladı, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili aldığım son duyuma göre kendisi ileri derecede pankreas kanseri ile mücadele ediyor bu nedenle seçimle değil sağlık sorunları nedeniyle emekliye ayrılabilir.

Tüm bunların yanında iki aydır memlekette adeta hiçbir gündem yokmuş gibi, çok başarılı ve profesyonel bir şekilde gezi olaylarında ki muhalif yayınlarından ve 15 Temmuz gecesi ekranlarını siyaha alarak darbecilere göz kırpmasından tanıdığımız Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay TV’nin pr çalışmasının gerisinde Ekrem İmamoğlu ile ilişkisi konuşulup duruyor. Bu olayları ters okumak lazım sanki yine bir şeyler gözden kaçırılıyor..

Kimse yıllar önce hortumcu Cavit Çağlar‘ın TMSF‘de ki işlerini Abdullah Gül’ün ve suç ortağı Sami Kılınç’ın Bursa Birlik Vakfı Başkanı Mustafa Bayraktar‘ın sekreterliğin de hep beraber hal ettiklerini bilmez zaten bu ilişki bilindiğinde fotoğraf daha net olacak şimdi saklayabildikleri kadar saklayacaklar ama iki kişinin bildiği sır değildir. Şimdi yazımıza dönelim bu konuyu zamanı geldiğinde iyice açarız ..

Bu okumakta olduğunuz yazımı daha önce Cavit Çağlar’a ait olan ve 2012 yılında TMSF tarafından satışa çıkarılarak ihale ile el değiştiren Bursa TV’nin haber merkezinden yazıyorum.

OLAY TV üzerinden kurgu yapanlara sormak istiyorum memlekette adam kalmadı da bula bula banka hortumcusunu mu buldunuz?

Eski Türkiye özlemi içinde yanıp tutuşan bir kesim gafillerin, sanki yeni bir şeymiş gibi 6 ay önce yayın hayatına Bursa’da son veren banka hortumcusu Cavit’in Olayını muhalif spiker ve programcıları transfer ederek en iyi bildikleri algı işine yani önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminin ön çalışmalarına başladıkları ayan beyan ortada.

Asıl garip olan, 75 yaşındaki tüm Türkiye’nin kendisini eski bankalardan sorumlu devlet bakanı iken kendi bankasını hortumlamak sureti ile tarihe geçen, rahmetli Demirel’in manevi evladım diyerek başını okşadığı Çağlar’dan iş adamı diye bahsedilmesi! Sizin işadamı diyerek allayıp pullayıp piyasaya sürdüğünüz Cavit Çağlar memleketi Bursa’da en son şu konu ile anılıyordu.

BURAYA DİKKAT

Bursa’daki saf ve açgözlü işadamlarını destekli tahvil fonu alıp satmak suretiyle yüksek kar vaadi vererek Piyasayı 200 milyon kadar dolandıran Özlem Akçeşme’nin Çağlar’ın yanında muhasebeci olarak çalışması idi. Özleme ne mi oldu nitelikli dolandırıcılık suçundan yetmiş küsur yıl cezaya çarptırıldı. Tabi tutuksuz yargılanıyor ve elini kolunu sallayarak geziyor birde bu dosyada evlere şenlik yeşim tekstil yönetim kurulu üyesi Necmi Yeşilova var. Müştekiler biz parayı Cavit’e verdik deseler de mahkeme bir türlü Cavit ağayı çağırıp bir şey sormuyor. Sizin anlayacağınız Cavit aynı Cavit yaşı yetmiş ama uslanmamış. Bursa’da Devletin adını kullanarak millet üç kağıda gelirken 15 Temmuz gecesi ekranlarını karartan Cağlar’ın Olay TV’sinin Türk demokrasisi ya da medya hayatına ne tür bir katkısı olabilir ki? Sen 15 temmuz gecesi kimden emir alıp ekranlarını siyaha aldın ilk önce onu anlat..Sen siyaha aldın almasına da sen ekranını siyaha aldığın dakikalarda fetöcü teröristlerin watsap görüşmelerinde ekranlar kararıyor diye seviniyorlardı. Burada Bahsedilen Kanal senin Kanalın Bunların tesadüf olmadığını aklı selim olan herkes biliyor çok ısrar edersen 15 Temmuz gecesi saat 22 de demokrasi meydanından canlı yayına geçerek tam otuz gün aralıksız demokrasi meydanında canlı yayın yaparak halkın haber alma özgürlüğüne saygı duyan ve Milli İradeye sahip çıkan Bursa TV‘de kayıtları var. Ayrıca üç milyonluk Bursa’da yaşayan herkes bu yaptığın ihanete şahit.

Aklıma gelmişken şu Rusya meselesini de sen halletmiştin demi Cavit ağa..

Bugün ki yazımızı onların anladığı dilden İngilizlerden bitirelim.

Resistance is futile (DİRENMEK BOŞUNA)

Kalın Sağlıcakla. Muhammed Tayyar Türkeş (www.bursatv.com.tr)

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın