CHP 37. Kurultayı

CHP Kurultayı: 4 aday yarışıyor

Politika

CHP’nin 37. Olağan Büyük Kurultayı’nda,Kılıçdaroğlu’nun diğer rakipleri  İlhan Cihaner, Tolga Yarman ve Aytuğ Atıcı…

İlhan Cihaner:

İlhan Cihaner yaptığı açıklamada: “Gelecek için CHP’ ye ihtiyaç var. CHP’nin de ihtiyaç duydukları var. CHP’nin kurucu geleneği Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı’nın en zorlu günlerinde bile mücadeleyi kişilerle değil, Meclis’le yürütmesiyle doğmuştur”

Liderin seçtiği Parti Meclisi’ne değil, üyelerin seçtiği Parti Meclisi’nin temsilcisi liderlerin ortaya çıkması gerekir. Liderin partisine değil, halkın partisine ihtiyacımız var. Liderin aldığı kararlara uyan milletvekillerine değil, üyelerin, delegelerin, milletvekillerinin karar alma süreçlerine katıldığı MYK ve Parti Meclisine ihtiyacımız var. Bu ilkeleri parti yasalarına dönüştürmeyi amaçlayanlardan biri olarak Genel Başkanlığa aday oldum” .

SALGIN DÖNEMİNDE KURULTAYA ELEŞTİRİ

Onur üyeleri ve partililerimizin katılmayacağı bir kurultay, iktidar dinamizmini örgütümüze taşıyamaz. Ancak şimdi bize düşen bu kurultayı tarihsel önemine uyacak şekilde gerçekleştirmeye çalışmaktır

Tolga Yarman:“Bugünkü CHP’yi çok daha iyi bir CHP yapmak için buradayım. Bugünkü CHP’yi çok daha iyi bir CHP yapmak için buradayım. Çizgisinden saptığını izlediğimiz CHP’yi tekrar toplumun CHP’si, toplumun reçetesi, toplumun önderi ve özlemlerin sahibi kılmak için buradayım. Eğer bu partinin namusunu bize emanet ederlerse pazartesi gününden sonra tarih başka türlü akmaya başlayacaktır.”

AYTUĞ ATICI, YÜZDE 5 DELEGE DESTEĞİNE ULAŞABİLECEK  Mİ?

CHP’de Genel Başkanlığa aday olan Aytuğ Atıcı’nın yeterli imza toplayarak resmen aday olup olamayacağı kurultay günü belli olacak. CHP tüzüğüne göre aday olabilmek için delegelerin en az yüzde 5’inin imza vermesi gerekiyor.

EN GÜÇLÜ ADAY KILIÇDAROĞLU

CHP’de Genel Başkanlığa en güçlü aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu gösteriliyor. Salgın döneminde kurultay toplamakla eleştirilen Kılıçdaroğlu, kurultay öncesinde hazırladığı kitapçıkla diğer adaylardan bir adım daha öne çıktı değerlendirmesi yapılıyor.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın