Rahmi Cömert

Edirneli kuyumcu 78 günde virüsü yendi

Sağlık Yurt

Edirne’de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanıp 78 gün hastanede tedavi gören 52 yaşındaki kuyumcu Rahmi Cömert, virüsün hafife alınmaması gerektiğini belirterek, “37 günü entübe olmak üzere 45 gün yoğun bakımda kaldım. Kimse, ‘Bana bir şey olmaz’ demesin” diye uyardı.

35 yıllık kuyumcu Rahmi Cömert, mart ayında Kovid-19’a yakalandı. Ateş, nefes darlığı ve öksürük belirtileriyle gittiği sağlık ocağından Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine sevk edildiğini belirten Cömert, çekilen akciğer filmi sonrası yatış işlemlerinin yapıldığını söyledi. Şikayetleri artan Cömert yoğun bakıma alındı. Cömert, yoğun bakım sürecinin zorlu geçtiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“37 günü entübe olmak üzere 45 gün yoğun bakımda kaldım. Birçok tedavi uygulandı. En son uygulanan kök hücre tedavisiyle hayata tekrar döndüm. Herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor. Maske ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi lazım. Bu virüsün kimde olduğu belli değil. Kimse, ‘Bana bir şey olmaz’ demesin. Yoğun bakımdan sonra bir haftada hafızam yerine geldi. Fizik tedaviye başladım. Bununla birlikte normal hayatıma dönmeye çalışıyorum. Bu süreçte 27 kilo verdim.  Doktorlar benim için ‘Mucize’ dediler ama atlattık diye rehavete kapılmamamız lazım. Aynı olay başımıza gelmeyecek diye bir şey yok. Ne olursa olsun maske takılacak ve mesafe korunacak. Bu hayatın kıymetini bilmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu ikinci şans.”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Cömert, hastanede kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirterek, “Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu konuda ülkemiz 10 numara. Çok başarılı sınav verdiler. Oradaki hizmeti özel hastanede alma şansımız yoktu. Pazar günü bile doktorlarımız tarafından kontrol edildik” dedi.

Yorumunuzu Buraya Yazın