Ermeni askerleri

Ermeni Askerleri Böyle Teslim Oldular

Dünya

Dağlık Karabağ‘da geçen hafta Ermenistan‘ın saldırısı üzerine Azerbaycan‘ın başlattığı operasyonda, Ermenistan ordusunun bir çok hedefi imha edildi. Azerbaycan ordusu, topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonda, Ermenistan ordusuna ait çok sayıda zırhlı aracı imha etti. Cephe hattındaki çatışmalar gece boyunca sürdü.

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun mevzilerine ve araçlarına ağır hasar verdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı‘nın paylaştığı görüntülerde, Ermenistan ordusuna ait zırhlı araçların nokta atışı ile imha edildiği yer aldı. Bazı Ermenistan askerleri teslim olduğu görüldü.

Ermenistan Savunma Bakanlığı tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, Dağlık Karabağ’ın kuzey ve güney kısımlarında “sert çatışmaların” devam ettiği bildirildi. “Gücünün büyük kısmını buralarda yoğunlaştıran düşman, saldırı başlattı” denilen açıklamada, Ermeni birimlerin Azerbaycan’ın ilerlemesini durdurduğu ve Azerbaycan güçlerinde büyük kayıplara neden olduğu öne sürüldü. Azerbaycan Savunma Bakanlığı da kendi internet sitesinde yayınladığı açıklamasında, Ermeni güçlerinin cumartesi gecesi Azerbaycan’ın Terter, Goranbay, Ağdam ve Ağcabedi şehirlerinin bazı mahallelerine topçu atışıyla saldırıya geçtiğini ifade etti. Açıklamada, Azerbaycan ordusunun “düşmana karşı katı bir şekilde yanıt verdiği” belirtildi.

Yorumunuzu Buraya Yazın