Ali Rıza

Ermenistan Mı Haklı, Azerbaycan Mı?

Yorum

Kimilerinin hâlâ, kafası karışık, gördüğüm kadarıyla. Her iki tarafa da “eşit ağırlıklı” çağrılar yapıyorlar: barışı koruyalım!

Aman ha, aman! Barış çok önemli, barıştan vaz geçmeyelim!

Gerçekte ise, Işid benzeri selefî islamcılarla, şaşkın ördek solcuları Azerbaycan’ı desteklemek konusunda kararsızlar!

Daha doğrusu, kesin olarak Azerbaycan tarafında değiller, ama bunu dile getirmenin siyasi bedelini ödemeye cesaretleri yok! O nedenledir, her iki tarafa eşit ağırlıklı barış çağrıları.

Onların istediği barışın gerçekte manası şudur: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını kurtarmaktan vaz geçsin, geri çekilsin!

Selefî islamcıların düşmanlıkları ile şaşkın ördek solcularının düşmanlıklarının arka planına bakarsak aynı bezirgânın gölgesini göreceğimiz kesindir: ABD emperyalizmi!

Bakın, Azerbaycan’ın topraklarının % 20’i işgal edilmiş! Birleşmiş Milletler dahi, Azerbaycan’a ait egemenlik sahasının zorla işgal edildiğini teyit ederek, Ermenistan’ın  derhal işgal ettiği toprakları iade etmesine karar vermiş!

Ermenistan nereyi işgal etmiş, bir de bunu soralım: Sovyet verilerine göre, 1929 yılında nüfusun sadece % 0,7’sinin Ermenilerin oluşturduğu bir bölgeyi işgal etmiş!

Bugünkü nüfus dağılımına bakarak, Karabağ’ı Ermeni yerleşim alanı olarak ilan eden sahtekârlar bu gerçeği elbette gizleyecekler!

Tıpkı, 1918’de bugünkü Ermenistan’ın başkenti Erivan’ın nüfusunun % 70’inin Türk olduğunu ve yine katliamlarla göç ettirildiklerini gizledikleri gibi!

Sadece 1992 sonrasında, vatanlarını terk edip, Karabağ’dan Azerbaycan’a göç etmek zorunda kalan insan sayısı bir milyondan fazla!

Sadece Hocalı’da çoğunluğu kadın ve çocuk 613 kişi Ermeni faşist çeteleri tarafından katledilmiş. Toplamda Ermeni faşist çetelerinin Karabağ’da katlettiği insan sayısı 30 binin üzerinde!

Tüm bu gerçeklere rağmen, eğer hâlâ kimin tarafında olacağınıza karar veremiyorsanız, hiç kusura bakmayın, derhal aynaya bakın. Orada bir faşist göreceksiniz!

Mesele, sadece haklıdan yana olup olmamak meselesi değildir. Tamamen etnik nefret ve düşmanlıkla insanlar katledilirken susmak, faşizmi onaylamaktır.

Azerbaycan halkı Şah İsmail Hataî’nin torunlarıdır. Azerbaycan Kızılbaş Türklerin yurdudur.

Azerbaycan halkı ile tarihsel, kültürel ve sosyal birliğimiz tahmin edilenden çok daha fazladır.

Candır #Azerbaycan. Kardeştir; kardeşten öte, yoldaştır.

Kalbimiz her daim Azerbaycan halkı ile birlikte atar. Atacaktır!

Yaşasın Azerbaycan ve Türkiye kardeşliği!

Kahrolsun emperyalizm!

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın