Ersin Kalkan

Gazeteci Ersin Kalkan, cinayetten tutuklandı

Güncel

Cinayet suçlamasıyla gözaltına alınan gazeteci Ersin Kalkan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gazeteciliğe Aydınlık‘ta başlayan ve Hürriyet ve Sabah gibi ulusal birçok gazetede muhabirlik, editörlük ve yazı işleri müdürlüğü yaptıktan sonra emekli olan Ersin Kalkan,  Balat’ta dün akşam saatlerinde bir kafe önünde tartıştığı Berattin Ç.’yi öldürmekten tutuklandı.

Emekli gazeteci Ersin Kalkan ile tartışan Berattin Ç. boğazına aldığı bıçak darbesi sonrası ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Hastanede tüm müdahalelere rağmen Berattin Ç. kurtarılmayarak yaşamını yitirdi.

Olayın ardından polise teslim olan emekli gazeteci Kalkan, burada verdiği ifadesinde Berattin Ç. adlı kişiyle bir konudan dolayı davalık olduklarını, Berattin Ç. ‘nin kendisine saldırması üzerine olayı gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

Bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda nöbetçi savcılığa getirilen Kalkan, burada yapılan işlemlerinin ardından ’kasten öldürme’ suçundan tutuklanması istemiyle İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. Burada ifadesi alınan Kalkan ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın