İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan :Gelecek Meslek Liselerinde

Yaşam

Liselere Giriş Sınavı sonuçlarının açıklanması sonrası bu hafta lise tercihlerini yapacak öğrencilere, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan bir çağrıda bulundu. Son yıllarda sanayiciler olarak Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde, ülke için büyük ve ulvi bir görev üstlendiklerini, bu çerçevede meslek liselerini eski saygın ve nitelikli günlerine hızla kavuşturmakta olduklarını vurgulayan Bahçıvan, öğrencilere ve ailelerine lise tercihlerinde önceliği meslek liselerine vermeleri önerisinde bulundu.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan: “Son bir yıldaki dokunuşlarla potansiyelini harekete geçirdiğimiz Meslek Liselerimiz adeta yıldızlaştı. Daha önce mezun olduklarında sanayici ile temas kurmakta zorlanan bu okullarımızın öğrencileri, artık sanayicilerimiz ile el ele kol kola eğitimlerini sürdürüyor. Mezun olduklarında ise büyük ölçüde ‘ara’ değil ‘aranan eleman’ olarak üretim hayatındaki kariyerlerine başlıyor.”

İSO, Milli Eğitim Bakanlığı ile bir buçuk yıl önce imzaladığı Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde 35 okula hamilik yaptı ve geçen süre içinde yaptığı çalışmalardan çok olumlu sonuçlar aldı. Okullara nitelikli öğrenci çekmek, öğrenciyi okulda ve iş yerinde istihdam odaklı olarak yetiştirmek ve öğrenciye mezun olduğu alanda sürdürülebilir nitelikli iş temin etmek amacıyla her okul ile tek tek ilgilenen sanayiciler, geçen süre içinde somut çıktılara ulaştı.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın