İtirazım Var

“İtirazım Var” filminin devamı kitap olarak karşımızda

Sinema

Yönetmen Onur Ünlü, 2014’te çektiği “İtirazım Var” filmindeki sıra dışı hafiyesi Selman Bulut’un yeni serüvenini “Hesabım Var” adlı bir polisiye romanla anlatıyor.

Onur Ünlü’nün alışılmadık dedektifi İmam Selman Bulut, İtirazım Var filminde görevli olduğu bir camide işlenen cinayeti araştırmıştı. Filmdeki olayların ardından imamlıktan istifa eden Selman bu kez bağlama çaldığı pavyon dünyasında bir cinayetin peşine düşüyor.

İtirazım Var filminde Selman Bulut karakterini Serkan Keskin canlandırmıştı

“MİLLİ CİNAYET KOLEKSİYONU”

Yönetmen Onur Ünlü’nün 10 filmden oluşturmayı planladığı “Milli Cinayet Koleksiyonu” bu kez bir kitapla devam ediyor. Milli Cinayet Koleksiyonu projesine 2007’de Haluk Bilginer’in başrolde olduğu Polis filmiyle başlayan Ünlü, daha sonra 2011’de Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filmini çekmişti. 2014 tarihli İtirazım Var işte bu serinin üçüncü filmiydi.

Özgün hikayesi, usta işi yönetmenliği ile dikkat çeken İtirazım Var 33. İstanbul Film Festivali’nde Onur Ünlü’ye en iyi yönetmen başrol Serkan Keskin‘e de en iyi erkek oyuncu ödülü kazandırmıştı.

ROMANIN KONUSU

Eski boksör, kimsenin bilmediği ilginç bağlantıları olan İmam Selman Bulut bu kez romanla karşımızda. İmamlıktan ayrılan Selman, artık pavyonlarda bağlama çalarak yaşam mücadelesi vermektedir. Fakat, cinayet burada da onu rahat bırakmaz ve yeni bir maceraya atılır. Onur Ünlü Selman Bulut’un bu hikayesini de perdeye yansıtacak mı yoksa sadece Selman’ı hayatta tutup unutturmamaya mı çalışıyor bekleyip göreceğiz.

 

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın