pembe-kosk

İZMİT PEMBE KÖŞK’ÜN ENSAR VAKFI’NA VERİLMESİNE KARŞI GÖSTERİ YAPILDI

Halkın Gündemi

İzmit’in simge yapılarından tarihi Pembe Köşk’ün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla Ensar Vakfı’na tahsis edilmesine karşı protesto gösterisi yapıldı.

20.yüzyılın başlarında inşa edilen tarihi Pembe Köşk’ün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından 20 yıllığına geçmişte adı çocuk tacizi skandallarıyla anılan Ensar Vakfı’na verilmesi kentte tepkiyle karşılandı.

ÖNCE İPTAL SONRA TAHSİS

Bir süre önce İzmit Belediyesi tarafından bulundukları binadan çıkarılan Ensar Vakfı’na son meclis toplantısında restorasyonu tamamlanan Pembe Köşk’ün verilmesi kentte huzursuzluğa yol açarken Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, tahsis nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı ve Meclis üyelerine teşekkür etti.

“ENSAR VAKFI DENİNCE AKLA TEK ŞEY GELİYOR”

Pembe Köşk’ün bulunduğu Hacı Hasan Mahallesi sakinleri köşk önünde saat protesto gösterisi düzenledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ise şu sözleri söyledi:

Ensar Vakfı denince toplumun zihninde canlanan tek şey “Çocuk İstismarı”. Toplumda insanların zihninde olumsuzluğun en dik alası çocuk istismarlığı gibi bir çağrışım uyandıran ve bununla eş değer tutulan bir ismi silmek, anımsanmasını dahi engellemek yöneticilerin asıl görevleri olması gerekirken, AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit’imizin tarihi Pembe Köşk’ünü, ardında bu kadar karanlık çirkin bir vukuatı olan vakfa vermeyi, tahsis etmeyi hiçte yüzü kızarmadan pişkince yapabiliyor. Anlamanın, bir mantığa oturtmanın fazlasıyla güç olduğu bu karar karşısında şaşkınlık yaşıyoruz. Adı çocuklara cinsel istismarla anılan Ensar Vakfı’na Pembe Köşk’ün peşkeş çekilmesi kentimize, manevi değerlerimize büyük saygısızlıktır.”

pembekoskprotesto

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın