Hafter

Kaddafi’nin Kabilesi Hafter’den Desteğini Çekti

Dünya

Libya’nınn devrik lideri Muammer Kaddafi’nin kabilesi Kazazife, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’den desteğini çekti.

Kazazife Kabilesi Konseyi tarafondan yayınlanan yazılı açıklamada, “Kazazife kabilesi mensupları Sirte bölgesinde ‘Onur Hareketi’ olarak bilinen Hafter’e mensup güçlerden derhal ayrılın ve Hafter yanlısı paralı askerlerden uzaklaşın” ifadelerine yer verildi. Yerel medyaya yansıyan açıklamada, Hafter milisleri tarafından Sirte’de alıkonulanların tamamının serbest bırakılması, vatandaşların evlerini basan paralı askerlerin ve Nasır Uveydat adındaki kabile mensubu vatandaşı öldüren Hafter milislerinin teslim edilmesi istendi.

UYARIDA BULUNMUŞTU

Kabile Konseyi’nin taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda, “Hafter milislerinin

“kendilerine karşı savaılması gereken düşman” olarak ilan edileceği kaydedildi. Libya’n ın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin mensubu olduğu Kazazife kabilesi mensupları daha çok Sirte ve Sebhe kentlerinde yşıyor. Libya hükümeti dün sabah saatlerinde yaptığı yazılı açıklamada, Hafter milislerinin Sirte’de halka karşı uygulağı kötü muameleye dikkati çekerek uyarıda bulunmuştu.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın