Karagümrük

Karagümrüklüler Stadında Kalmak İstiyor

Spor

Yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek Fatih Karagümrük’e gönül vermiş taraftarlar, Süper Lig maçlarının Vefa Stadı’nda oynanmasını istiyor.

Bilindiği üzere, renkleri kırmızı-siyah olan Fatih Karagümrük, bu renklerini tulumbacılardan almaktadır. Kırmızı rengi ateşi ve alevi, siyah ise isi temsil etmektedir. Bizans’tan kalma bir sarnıcın bulunduğu Vefa Stadı arazisi, Fatih Karagümrük’ün katkılarıyla stada çevrilip uzun yıllar boyunca kulüp tarafından kullanılmıştır. 1950’li yıllarda ise stadın, o dönem Fatih ilçesinde olmayan ve Eminönü’ne bağlı bulunan Vefa Spor Kulübü’ne verilmesi Karagümrük’ün bu duruma karşı çıkmasına ve ligden çekilmesine sebep olmuştur. Takip eden yıllarda Karagümrük maddi bakımdan zora girmiş, sportif düşüş yaşamıştır.

OLİMPİYAT STADI’NA SOĞUK BAKILIYOR

Karagümrük en alt ligden başlayarak adım adım ilerleyip Süper Lig’e dönmeyi başarmışken taraftarlar da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamak yerine kendi statlarında olmak istiyor. Mevcut stat, güzel bir restorasyonla 10-15 bin kişilik kapasiteye yükseltilebilir, modern ve işlevsel bir hale dönüştürülebilir. Karagümrük’ün “3 Büyükler”le oynayacağı maçlar, hasılat bakımından daha büyük statlara alınabilir ancak diğer Süper Lig maçlarının Karagümrük’ün sahasında oynanması Karagümrük taraftarını da mutlu edecektir.

Karagümrük’ün tarihinin ve başarılarının gençlere ilham kaynağı olması, tarihi kulübün Süper Lig macerasının başta kırmızı-siyahlı renklere gönül verenler olmak üzere tüm futbolseverleri heyecanlandırması dileğiyle.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın