Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Soru: 15 Temmuz’da neden saklandın

Politika

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun 15 Temmuz’da halkı sokağa çağıran ardından Marmaris’ten İstanbul’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Sen 15 Temmuz’da Marmaris’te neden saklandın’ diye sorması dikkat çekti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

“İki ayrı 15 Temmuz var. Bir, Sarayın 15 Temmuz’u, İki, Halkın 15 Temmuz’u” diyen Kılıçdaroğlu, “Halkın 15 Temmuz’unda sokağa çıkan 100 binler var, bedel ödeyenler var, demokrasi sevdalıları var. 15 Temmuz şehit ve gazileri için topladıkları paralar yok ortada! Bu paraları biz takip etmeseydik tamamen yok edeceklerdi. Bütün şehit yakınları ve gazilere sesleniyorum: Sizin için toplanan paralar nerede” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Erdoğan demiş ki; ’15 Temmuz gecesine dair şüphe bulutları dağıtılmalı. Kılıçdaroğlu kiminle konuştuysa açıklamalı.’ Çok komik bir adam! Bütün HTS kayıtları senin elinde. O gece kim kiminle konuşmuş açıklasana kardeşim… FETÖ’nün bir numaralı siyasal ayağı sensin kardeşim. Kozmik Oda’yı açtırdın. Bu atamaları yapan kimse siyasal ayak odur.”

“Erdoğan neden Marmaris’te saklanır? Yaverleri zaten FETÖ’cüymüş. Yerini söylerlerdi. Peki o zaman niye Marmaris’e saklandı? Darbeyi biliyordu ve ne olur ne olmaz diye saklandı. Bir Cumhurbaşkanı gittiği yeri vatandaşından niye saklar? Yaveri biliyor, ama fatura kime çıktı? Sözcü gazetesine…”

KILIÇDAROĞLU MECLİS TÖRENİNE KATILMAYACAK

CHP lideri Grup Toplantısı öncesi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Meclis’teki 15 Temmuz törenine katılmayacağını açıkladı. Gerekçesiyle ilgili Kılıçdaroğlu, “Meclis’te daha önce özel oturum yapılıyordu. Partiler konuşuyordu. Bunun olmaması için şimdi oturum yapmıyorlar. Bu doğru değil” dedi.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın