koronavirus-gercekleri

Koronavirüs İlaçları, Pfizer – Biontech Gerçekleri

Ulaş Karakaya Yazarlar

Ulaş-Karakaya-Isimlik

 

Şarlo’nun bir filminde dükkanların camlarını sebepsiz yere kıran bir çocuk vardır. Camlara taş atıp kaçan bu çocuğun peşinde sahneye Şarlo çıkar. Şarlo camcıdır ve bölgede oluşan cam ihtiyacına hızlıca yanıt verir. Hem Şarlo satıştan hem de iş yeri sahipleri ihtiyaçlarının hızlıca çözülmesinden memnundurlar.

İş yeri sahiplerinin bilmediği tek şeyin ise camı kırdıranın Şarlo olduğudur. Yani ihtiyacı yaratan aslında sonradan gelecek olan ve sözde çözümü sunacak olandır.

Dünyanın en büyük sanayilerinin ilaç ve silah sanayisi olmadığını artık bilmeyen kimse yok gibidir. Öyleyse pembe panjurlu Türk Doktorları hikayesi baştan başlamalıdır.

(1) ABD Adalet Bakanlığı 2009 yılında ‘’Tarihin en büyük sağlık hizmetleri dolandırıcılığı anlaşmasını duyurur.’’ Toplam 2.3 milyar dolar cezaya çarptırılan şirketin adı, şimdi insanlığa umut diye yutturulan Pfizer şirketinden başkası değildir.

(2) Pfizer’in kirli sicili sadece bununla sınırlı kalmaz. Yaklaşık 10.000’ e yakın kadın şirkete ‘’Prempro’’ isimli hormon ilacının meme kanserine yol açtığı iddiasıyla dava açar.

(3) Pfizer sonuçlanan mahkemelerin ikisinde sadece 2 kadına 103 milyon dolar ödemeye mahkûm edilir.

(4) Chantix isimli bir nevi sigara bırakma ilacı için ise şirkete 3.000’den fazla dava açılmıştır.

(5) Dava açanlar Chantix’in intihar düşüncelerine ve ciddi psikolojik bozukluklara neden olduğunu iddia ederler. 2013 yılında şirket, bu davaları çözmek için yaklaşık 288 milyon dolar ayırır.

Liste o kadar uzun ki…

(6) Pfizer Nijerya’da Trovan isimli antibiyotik ilacını çocukların üzerinde dener. Duruşmalarda 11 çocuğun bu yolla öldüğüne karar verilir. 2011 yılında Pfizer, Trovan denemeleri sırasında çocuklarını kaybeden dört aileye 700.000 $ öder.

Tabi Afrikalı çocukların canının bedeli ABD vatandaşları kadar pahalı değil (!)

(7) Pfizer’in bir yan kurumu olan Shiley ise 100’den fazla kişinin ölümüne yol açan kusurlu kalp kapakçıkları ile suçlanır. Konuyla ilgili soruşturma sırasında, şirketin düzenleyicileri tehlikeler konusunda kasıtlı olarak yanlış yönlendirdiğini gösteren bilgiler ortaya çıkar.

Yani göründüğü üzere umut diye Yılmaz Özdil vari cahil gazeteciler tarafından pazarlanan, Pfizer isimli şirketin özet olarak sicili budur!

Peki aleni şekilde ilaç ya da aşı reklamı yapmak suç değil mi? Elbette suç!

(8) TTB sitesinden alıntılıyorum. ‘’İlgili tüm hukuksal düzenlemeler ve etik kurallar gereği sağlık alanında reklam yapmak kesinlikle yasaktır. ‘’

Yani Yılmaz Özdil ve benzerlerinin ilaç sanayi ile ilgili yaptıkları pazarlama ve kamuoyunu yanıltma çabaları aleni bir şekilde suçtur.

Neden bu basındaki aşı ve şirket reklamları için hiçbir STK karşıt bir açıklama yapmamıştır ya da yapamamıştır. Üyelerinden bir kısmının, büyük ilaç şirketlerinin ülkemiz temsilcileri olmalarının bu tasarrufa etkisi olabilir mi?

Mesela sağcı solcu tüm televizyon kanallarının vazgeçemediği 12 Eylül dönemi profesörlerinden Malthuscu Mehmet Ceyhan’ın , Pfizer Orta-Doğu temsilcisi Mert Ceyhan ile yakınlığı nedir ?

Pfizer Türkiye Medikal Direktörü Dilara Balkan Tezer ile Bilim Kurulu üyesi Hasan Tezer arasında herhangi bir bağ var mıdır?

(9) Aynı şekilde bilim kurulu üyesi Ateş Kara’nın Pfizer’in çalışmalarında yer alması bağımsız karar almasını etkiler mi?

(10) Aynı şekilde Pfizer yarışmalarında bilim kurulu üyeliği yapan, bilim kurulu üyesi profesör Levent Akın’ın verdiği kararlarda ve tavsiyelerde objektif davranacağı söylenebilir mi?

(11) Prof. Mehmet Ceyhan ve bilim kurulu üyesi Prof. Levent Akın’ın sürekli olarak Pfizer sponsorluğunda gerçekleşen yarışmalarda jüri olarak atanmaları şu anki söylemleri üzerinde bir soru işareti değil mi?

(12) Bilim kurulu üyesi Alpay Azap’ın üyesi bulunduğu ESCMİD’in ana sponsorunun, Pfizer ve ortağı Biontech’i fonlayanlardan birisi olan Gates Foundation’ın olması ilginç bir durum değil mi?

Peki gelelim bu aşıyı bulduğunu iddia eden ve romantik Türk basını tarafından göklere çıkarılan Biontech şirketinin esas sahibi sorusuna. Bu şirketin en büyük hissedarları Alman ikizler Thomas ve Andreas Strüngmann.

(13) Kapitalist Strüngmann ailesi Almanya’da korsanlar olarak biliniyor. Bunun nedeni aile ilaç işine, bilinen ilaçların taklitlerini yaparak giriyor.

Strüngmann ailesi ilaç işini seviyor olacaklar ki bizim dünyaya bedel Türklerin ilk ilaç şirketi olan Ganymed isimli şirkete de başlangıçta ortak oluyorlar.

Necip Türk basını ise olayı içselleştirmek için şöyle bir şey söylüyor.

(14) ‘’Özlem Türeci, çalışmalarını Uğur Şahin ile birlikte 2001 yılında kurdukları ve Türkçe “ganimet” kelimesinden esinlenerek “Ganymed” ismini verdikleri ilaç firmasında sürdürdü. ‘’

(15) Oysa burada şirkete isim olan Jüpiter’in uydusu olan Ganymed, yani şirketin bize Türk basını tarafından yedirilmeye çalışılan milliyetçi damar ile uzaktan yakından alakası yok. Yani Ganymed Adını direk Jüpiter’in erişilmez uzaklıktaki uydusundan alıyor.

Strüngmann ailesine ait olan ilaç şirketi Hexal de adını Kürtçe Hewal’den alıyor. Yani yoldaş manasına geliyor. Tabi böyle bir şey söz konusu değil. Beyaz Türk medyası gibi desteksiz atıyorum.

Biontech’in en büyük hissedarı olan Strüngmann ailesinin şirketi olan Hexal ünlü ilaç şirketi Novartis’e bağlı. Novartis pandemi döneminde karını en çok arttıran ilaç şirketlerinin başında geliyor.

(16) İlaç sektörünün liderlerinden Novartis (CH), 2020’nin ilk çeyreğine ilişkin yıllık raporunda yüzde 24 veya 2,17 milyar ABD doları kar artışı bildirdi.

Bu yaşanan karanlık günlerin en büyük mimarlarından birisi İngiliz İngiliz epidemiyolog Neil Ferguson idi.

Kendisi WHO sayfasında yazdığına göre “Roche, Novartis” gibi ilaç şirketlerinin danışmanlığını çok cüzzi bir ücret karşılığı yapıyordu.

Yani ilaç şirketler ile bilim adamlarının işbirliği sorunu yalnız bize has değil.

Toparlayalım;

(17) 2018’de Pfizer ve Biontech sanki geleceği görüyormuş gibi mRNA bazlı grip aşıları üzerinde iş birliğine gidiyor.
Bu şundan önemli ‘’mRNA yöntemi ile geleneksel yöntemlere göre daha fazla aşı üretilebiliyor.’’

(18) Biontech şirketi Eylül 2019’da Bill ve Melinda Gates vakfı ile bulaşıcı hastalık alanında işbirliğine gidiyor. Uğur Şahin; ’Gates Vakfı ile ortaklığımız ve oluşturduğu bulaşıcı hastalık uzmanlarından oluşan olağanüstü ağ bizi heyecanlandırıyor.’’

(19) Bill Gates Mayıs ayının başlarında 9 ay içinde aşının bulanacağını söylüyor.

Aslında Uğur Şahin’in müjdelediği büyük ağ ya da şebeke bizi evlere hapseden bilim adamlarından yani camımızı kıran çocuklardan başkası değil. Aşı müjdesini verenler de aynı büyük ağın Şarloları. Ama onlar Şarlo kadar sevimli değil ve bu anlattığımız asla bir filme benzemiyor.

İnsanlık için kapitalist kartellerin kölesi olmayan namuslu sağlık emekçilerine, bilim adamlarına ihtiyaç var. Direnmek gerekiyor.

Ulaş Karakaya

Kaynaklar

* (1)https://www.justice.gov/opa/pr/justice-department-announces-largest-health-care-fraud-settlement-its-history
(2) https://www.drugwatch.com/manufacturers/pfizer/
(3) https://www.courthousenews.com/pfizer-assessed-103min-prempro-damages/
(4) https://www.impactlaw.com/dangerous-drugs/chantix
(5) https://www.drugwatch.com/manufacturers/pfizer/
(6) https://www.bbc.com/news/world-africa-14493277
(7) https://www.corp-research.org/pfizer
(8) https://ttb.org.tr/makale_goster.php?Guid=95b4cbc4-cb75-11e7-9277-41cb35a9b17b
(9) https://www.pfizer.com.tr/pfizer-bilimsel-ara%C5%9Ft%C4%B1rmalara-ve-gen%C3%A7-ara%C5%9Ft%C4%B1rmac%C4%B1lara-destek-vermeye-devam-ediyor
(10) https://www.pfizer.com.tr/pfizer%E2%80%99-bilimsel-ara%C5%9Ft%C4%B1rmaya-ve-gen%C3%A7-ara%C5%9Ft%C4%B1rmac%C4%B1lara-deste%C4%9Fi-devam-ediyor
(11) http://www.asisempozyumu.org/20-yil-basvuru-formu.pdf
(12) https://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=en&u=https://www.escmid.org/research_projects/escmid_conferences/past_escmid_conferences/4th_escmid_conference_on_vaccines/scientific_programme/&prev=search&pto=aue
(13) https://www.manager-magazin.de/unternehmen/karriere/a-406864.html
(14) https://kronos34.news/tr/ozlem-tureci-kimdir-nereli-kac-yasinda/
(15) http://www.inbusiness.com.tr/in-business/2020/11/13/sirada-kansere-tedavi-var
(16) https://www.rubikon.news/artikel/die-logik-hinter-dem-wahn?fbclid=IwAR1vPS_EcaRhvxl2MVUSvjQod2qqrV1G9SkHvECL1Lp0v6UhrOowEg-TWh4
(17) https://pharmafield.co.uk/pharma_news/biontech-pfizer-collaborate-on-mrna-based-influenza-vaccines/
(18) https://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=en&u=https://www.go-bio.de/en/bill-gates-invests-in-mainz-1854.html&prev=search&pto=aue
(19) https://webrazzi.com/2020/05/01/bill-gatese-gore-ilk-coronavirus-asisi-9-aya-hazir-olacak/

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın