Kuyruklar Kalktı Denilirken 1 Yıl Sonraya Ultrason Randevusu

Kuyruklar Kalktı Denilirken 1 Yıl Sonraya Ultrason Randevusu

Sağlık

AKP hükümetinin sık sık yinelediği ve çağ atladık dediği sağlık sistemi artık alarm veriyor. Okmeydanı’na yapılan Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi tam anlamıyla açılmadığı için muayene dışında röntgen ve ultrason hizmetleri, kanser dışında diğer ameliyatlar da yapılamıyor.

Bölgedeki yoğunluk da Şişli Etfal yoğunlaştırırken Ultrason bölümünde verilen randevular, 2021’in Ağustos,Eylül ve Ekim ayına dek uzamış durumda.

Kuyrukları kaldırdık söylemiyle uzun süre propaganda yapılırken 1 yıl sonraya verilen randevular hastaları canından bezdirmiş durumda. Böbrek, karaciğer ve diğer organlarından rahatsızlığı olan tedavi bekleyen hastalar, 1 yıl sonraya verilen randevular karşısında çaresizlikle bekliyorlar.

1 yıl sonraya randevu verilen yurttaşlar “Kuyruklar kalktı deniyor. Kimse kuyrukta bekleyip randevu almıyor ki… Ya telefondan ya da internetten randevu alınıyor. İşte bekleme hastanelerde kuyrukta değil evlerde telefon ve bilgisayar başında yapılıyor. Üstelik 15 güne kadar da bütün randevular dolu” diyerek tepki gösteriyorlar.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın