Hamza Hamzaoğlu

Malatyaspor Hamzaoğlu İle Yeniden Yapılanacak

Spor

Geçen sezon Süper Lig’in ikinci devresinde adeta kabus gören ve ligi 16’ncı sırada tamamlayan Yeni Malatyaspor, 2020-2021 sezonunda daha iyi bir performans göstermek istiyor. Türkiye Futbol Federasyonu‘nun (TFF) 2019-2020 sezonunda küme düşme olmayacağını açıklamasıyla ligde kalan Malatya ekibi, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde yeni sezona hazırlanıyor.

KAMP DÖNEMİNDEN MEMNUN

Sarı-siyahlı ekibin tecrübeli çalıştırıcısı Hamza Hamzaoğlu, Bolu‘da yaptıkları hazırlık kampını değerlendirdi. 50 yaşındaki teknik adam, oyuncularının kamp dönemini iyi geçirdiğini ve en iyi şekilde lige hazırlanmaya gayret ettiklerini ifade etti. Ligin başlamasına kısa bir sürenin kaldığına dikkatleri çeken Hamzaoğlu, “Birkaç transfer beklentimiz var. İnşallah onlar da en kısa zamanda gerçekleşecek. Bu transferler arasında yerli oyuncu da yabancı oyuncu da var” diye konuştu. Hamzaoğlu, kendilerini çok zor bir sezonun beklediğini vurgulayarak, “Bir kere, devre arası olmayacak. Geçen sezonun yorgunluğu oyuncuların üzerinden tam gitmeden yeni bir sezon başlayacak. Sıkıştırılmış bir lig oynayacağız. Sezon sonuna kadar durmadan devam eden bir lig olacak” değerlendirmesinde bulundu.

‘GENİŞ VE ALTERNATİFLİ KADRO ŞART’

Yorgunluklara bağlı sakatlıkların çok olacağı, yorgunluğa bağlı kontrolsüz hareketlerin çok olacağı bir sezon izleyeceğiz ama birçok oyuncuyu da görmüş olacağız çünkü rotasyon çok olacak” diyen Hamzaoğlu, “Beş oyuncu değiştirme hakkımız da var. Bunun yanında geniş, alternatifli bir kadroya sahip olmak zorundasınız” ifadelerini kullandı. Tecrübeli teknik adam, ligin çekişmeli geçmesini beklediğini ve alınacak her puanın önemli olduğunu aktardı. Fikstürlerinin kağıt üzerinde iyi gözüktüğünü ancak önemli olanın sahadaki mücadele olduğunu belirten Hamzaoğlu, “Sezona İstanbul’da Fatih Karagümrük maçı ile başlayacağız. Sonra Göztepe ve daha sonra da Trabzonspor maçımız var. Büyük takımlarla yapacağımız maçlar araya serpiştirilmiş durumda. Önemli olan kağıt üzerindeki değil, sahadaki avantajı elde edebilmek. Biz de bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

‘İYİ FUTBOLUN SİNYALLERİNİ İLK HAFTADAN VERMELİYİZ’

Hamzaoğlu, izleyicinin olmadığı maçlarda istenen atmosferin yaşanmadığını, taraftarın itici güç olduğunu vurgulayarak, tezahüratların takımları motive ettiğini ve oyuncunun kendini gösterebilmek için sahada her şeyini ortaya koyduğunu kaydetti. Lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini dile getiren Hamzaoğlu, “İlk haftalarda iyi futbol oynayan, yapmak istediklerimizi sahada yapabilen bir takım olmak istiyoruz. İlerleyen haftalarda oyunumuz daha da oturacak. Maçlar yaklaşmasına rağmen kadromuz tam olarak hazır değil. Dolayısıyla birkaç haftaya ihtiyacımız olacak. Biz ilk haftadan iyi futbolun sinyallerini görmek istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın