Recep Ergül

MESAM tartışmalı genel kurula gidiyor Recep Ergül’ün listesi şanslı görülüyor

Müzik

Kısa adı MESAM olan Türkiye Musıki Eser Sahipleri Meslek Birliği, bir süredir kayyum ile yönetiliyor ve tartışmaların odağında yer buluyor. MESAM 27 Ağustos 2020’de yine tartışmalı bir genel kurul ile yönetimini belirleyecek.

Bugüne dek Sümer Ezgü, Arif Sağ, Recep Ergül‘ün başında bulunduğu listelerin aday olacağı açıklandı.

Gruplar birbirini suçlarken bu kez ipi Recep Ergül‘ün göğüsleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. MESAM tabanında eski yönetime, yönetimde yer alan adlara tepki var. Huzur hakkından, teliflerin dağıtılması konusunda yaşanan sıkıntılar MESAM tabanında yankı buluyor.

En hareketli grup olan Recep Ergül, listesine müziğin bütün renklerini temsil eden kesimlerden temsilciler alarak listesini oluşturdu. MESAM üyeleri arasında bağımsız bir anket şirketinin yaptığı soruşturmada da Recep Ergül’ün “MESAM Değişim ve Adalet Grubu” listesi açık ara önde görülüyor.

Recep Ergül yaptığı açıklamada “Ciddi reformlar yapmak için geliyoruz. Üyelerin sağlık ve sosyal sorunlarının yanı sıra, telif pastasını büyüterek, üyelerimizin ekonomik sıkıntılarını çözmek istiyoruz ” dedi.

ERGÜL’ün listesinde  şu adlar yer alıyor: Recep ERGÜL, Ahmet Selçuk İLKAN,Fuat GÜNER, Hasan KAPLANİ, Selahattin AKARSU, Göksel PESENPATEN, Abdülkadir DOĞAN, Erkan BESEN, Hülya ŞENKUL ve Selim ÇALDIRAN.

Recep Ergül “MESAM üyesi dostlarımızın ve kamuoyunun bilgisine” başlıklı bir açıklama yaprak destek istedi. İşte o açıklama:

Müzik Meslek Birliğimiz MESAM, 27 Ağustos tarihinde genel kurulunu yapacaktır. Seçme ve seçilme hakkına sahip her üyemiz, istedikleri gruplarla üst kurullara aday olabilecek ve istediği kişilerle birlikte hareket edebilir. Bu, her üyenin en doğal hakkıdır. Buna rağmen, son 10 yıldır MESAM ‘ı yöneten 1 milyon liranın üzerinde hakkı huzur ve harcırah alan bir yönetim kurulu üyesi, 23 Temmuz’da Ankara’da Recep ERGÜL ve Hasan KAPLANİ tarafından düzenlenen buluşmaya katılan Anadolu Ozanlarını hedef hâline getirmiştir. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda sürekli kin, nefret, ayrıştırıcı, ötekileştirici bir dil ve saldırgan bir üslup kullanan bu eski yönetim kurulu üyesi, yaptığı paylaşımlarla, birbirinden değerli ozanlarımızı hedef hâline getirmiştir. Bu paylaşımlarla eşzamanlı olarak, o toplantıya katılan bütün ozanlarımıza ve Recep ERGÜL ‘e, bilinmeyen numaralardan tehdit ve hakaret dolu mesajlar gönderilmiştir. Anadolu Ozanları, kendi özgür iradeleriyle hareket ederken, baskı ve zorbalıkla iradelerine ipotek konulmak isteniyor. Aynı zamanda, seçme ve seçilme ile ilgili tercihlerinden dolayı, bizimle beraber hareket eden birbirinden kıymetli isimlere yönelik korkunç itham ve hakaretler yapılmaktadır. Alt tarafı bir meslek birliği seçimi yapacağız. Bunu ” ölüm – kalım ” savaşı haline getirmek, üyeleri, ” bizden olanlar ve olmayanlar ” şeklinde ayrıştırmak,bir adayı, çocuklarıyla tehdit etmek, adayların, kendi projelerini anlatmak yerine, sürekli rakiplerini kötülemek, iftira atmak, tehdit ve hakarete başvurmak,binlerce yıllık kadim geleneğin temsilcileri olan Anadolu Ozanlarını ” oy deposu ” olarak görmek ve oylarına ipotek koymaya kalkışmak, inanç, kültür ve siyâset suistimali yapmak ahlâkî ve insani değildir. MESAM, hiç kimsenin tapulu malı değildir.

Bizlerle hareket etsin yada etmesin, baskı ve zorbalığa maruz kalan tüm MESAM üyelerinin yanında olacağımızı ve her türlü hukuki takibi başlatacağımızı bildiririz. Bizler, MESAM ‘da asla bir kavganın tarafı olmayacağız. Kavga ve kaostan beslenenlere prim vermeyeceğiz. Zorbalık ve baskı kuranların önünde dimdik duracağız. MESAM ‘da, barış ve dostluk iklimini oluşturmaya devam edeceğiz.

Aday olan tüm arkadaşlarımızla, uygar insanlara yakışır ilişkiler kurmaya, centilmence ve demokratik bir seçim yapma kararlılığımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bütün MESAM Üyelerini, saldırılara maruz kalan ozanlarımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Saygılarımızla

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın