Nuh Tepesi

Nuh Tepesi ikinci kez vizyonda

Kültür-Sanat

Salgından sonra sinema  salonları kapanmıştı. Yavaş yavaş sinema salonları açılıyor. Açık olan sinema salonları daha önce gösterime giren 3 yerli film ile izleyici ile buluşuyor. Bu filmlerden biri de “Nuh Tepesi”…

“Nuh Tepesi” Cenk Ertürk’ün yönetmenliğini yaptığı bir film. Filmde Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu başlıca rolleri paylaşıyor.

2019 yılı yapımı “Nuh Tepesi”, babasının “Nuh Ağacı”nın altına gömülme isteğini yerine getirmeye çalışan bir adam ile ağacın eski zamanlardan kalma olduğuna inan köylülerle öyküsünü anlatıyor.

ZENGO DA VİZYONA GİRİYOR

Bu hafta gösterime girecek filmlerden biri de, Şahan Gökbakar ve Müge Manuş‘un yönetmenliğini üstlendiği Zengo…  Zengo’da başrolleri  Yasemin Sakallıoğlu, Dilşah Demir, Ece İrtem, Semih Varol ve Ünal Kantarcı’nın paylaşıyor. Zengo kendi imzasının olduğu tasarımlarıyla ünlü bir modacı olmanın düşlerini kuran bir kadının, bu uğurda  en büyük rakibi olarak gördüğü mahalleden arkadaşı ile olan tatlı rekabetine odaklanıyor.

Yorumunuzu Buraya Yazın