Putin

PAHALILIKTAN DOLAYI PUTİN HÜKÜMETE KIZDI, DARISI ÜLKEMİZİN BAŞINA

Ekonomi

Önce Türk-Rus sitesinde yayınlanan ve Putin’in neden kızdığı bilgisini aktaralım.

TürkRus’un haberine göre toplantının kamuoyuna açıklanan video görüntüsüne göre Putin bazı ürünleri özellikle gündeme getirerek, “Ayçiçek yağı için ne yapmayı öneriyorsunuz? Yeni vergiler mi koymak istiyorsunuz? Daha ne kadar deney yapacaksınız, anlamak istiyorum” dedi.

Rusya lideri Putin, halkın kriz yüzünden reel gelirinin düştüğü dönemde gıda ürünlerinde yaşanan fahiş fiyat artışlarını engelleyemeyen hükümeti sert bir dille eleştirdi. Rus lider 1 hafta içinde bazı ürünlerdeki fiyat artışının durdurulmasını istedi. Putin, “Nereye bakıyorsunuz? Bu şaka değil” diye kızdı.

Putin, bakanlar kurulu ile yaptığı toplantıda Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov’u hedef alan açıklamasında, “İşsizliğin arttığı, gelirlerin düştüğü koşullarda, temel tüketim maddeleri anormal pahalı hale geliyor.  Ve siz bana burada peri masalları anlatıyorsunuz” diyerek, bakanlık raporuna tepki gösterdi.

Biz de bizim Cumhurbaşkanımıza öneriyoruz. Size yakın BİM, A101, Şok gibi marketlerdeki fiyat artışlarına bir göz atın. Sıvı yağ 1 ay içinde 40 liradan 60 lira sınırını geçti. Diğer marketlerdeki görüntü de hemen hemen aynı.

BÜTÜN YÜKÜ HALK SIRTLANIYOR

Soruyoruz…

Hani zor günlerden geçiyorduk ya bu günlerde neden bütün yükü biz çekiyoruz?

Bizim gelirlerimizde artış değil azalma varken sözünüzün geçtiği marketlerdeki günlük zamlar belimizi büküyor.

Bir bakan görevlendirseniz de bu fahiş fiyat artışları durdursanız.

Bekliyoruz…

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın