Pınar Gültekin

Pınar Gültekin’i canice öldüren eski sevgili

Güncel

Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘in  ormanlık alanda cansız bedeni bulundu. Eski erkek arkadaşı C.M.A’nın genç kadını boğarak öldürüp yaktığı ve bir varile koyup üzerine beton döktükten sonra boş bir araziye attığı iddia edildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi 27 yaşındaki Gültekin, 16 Temmuz günü, yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi’ndeki evinden çıktı. Öğleden sonra ablası Sibel Gültekin ile bir alışveriş merkezinden konuşan Pınar Gültekin’e bir daha ulaşılamadı. Sibel Gültekin ile anne Şefika Gültekin, yaşadıkları İstanbul’dan Muğla’ya giderek, Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulundu. Harekete geçen jandarma ve polis ekipleri, Pınar’ı bulmak için arama çalışması başlattı. En son gittiği düşünülen AVM ve çevresindeki tüm güvenlik kameraları incelendi.

EN SON BİRLİKTE GÖRÜLDÜĞÜ KİŞİ KATİLİ

Özel ekip çalışmalarını sürdürürken, Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda üzerine beton dökülmüşhalde bir varil bulundu. Varilin içinde ceset olduğu saptandı. İçerisine zarar vermemek için itfaiyeden destek istendi. Uzun süren çalışmanın ardından varil açıldı. Cesedin 5 gündür kayıp olan Pınar Gültekin’e ait olduğu saptandı. Ekipler, güvenlik kameralarının görüntülerinden Pınar Gültekin’in kaybolmadan önce eski erkek arkadaşı C.M.A ile alışveriş merkezinde oturduğunu ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığını tespit etti. Gültekin’in en son birlikte görüldüğü kişi C.M.A. gözaltına alındı. C.M.A ilk sorgusunda cinayeti itiraf etti.

Evli ve bir çocuk babası C.M.A.iddiaya göre Pınar Gültekin’i kıskançlık nedeniyle öldürdüğünü söyledi. Cinayetin ayrıntıları kan dondurdu. C.M.A’nın Pınar Gültekin’i boğduğu, ceseti yok etmek için önce yakmaya çalıştığı sonra bir varile koyup üzerine beton döktüğü ve boş bir araziye attığı iddia edildi.

İKİ SAVCI SORUŞTURACAK

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Söz konusu olayla ilgili soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızca görevlendirilen iki cumhuriyet savcısı tarafından titizlikle yürütülmekte olup, olaya ilişkin şüpheli bir şahıs gözaltına alınmıştır” denildi.AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesi davasına müdahil olacaklarını açıkladı. Selçuk, Twitter’da yaptığı paylaşımda, Pınar Gültekin’in katledilmesinin yürekleri yaktığını belirterek, “Bir canımıza daha kıyıldı. Davaya müdahil olarak katilin en ağır cezayı alması için hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

İNSANLIK BORCUMUZ

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nden yapılan açıklamada, “Kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin durdurulması için her zeminde ve ön şartsız mücadele edilmek zorundadır. Hep birlikte bu insan hakkı ihlalinin üstesinden gelmek, insanlık borcumuzdur” denildi.

Yorumunuzu Buraya Yazın