Pınar Gültekin

Pınar Gültekin’in cansız bedenine ulaşıldı

Güncel

27 yaşındaki Pınar Gültekin, 5 gündür aranıyordu. Muğla‘nın Ula ilçesinde kaybolan Gültekin‘in cesedi Menteşe ilçesinde ormanlık alanda bulundu.

PINAR GÜLTEKİN NASIL KAYBOLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin Akyaka Mahallesi’nde tek başına yaşıyordu. 16 Temmuz’da Menteşe’deki alışveriş merkezine gitmek için evinden ayrılmış, kendisini bir daha gören olmamıştı. Güvenlik güçleri, yaptıkları incelemede Pınar Gültekin‘in Menteşe’de bir AVM’de görüldüğünü saptadı.

EMNİYET VE JANDARMA ÖZEL EKİP KURDU

Cinayeti aydınlatmak için Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı özel ekip kurdu.Bu sırada Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda bir kadın cesedi olduğu ihbarı geldi. Olay yerinde yapılan incelemede cesedin Pınar Gültekin’e olduğu saptandı.

NEDEN İŞLENİYOR BU CİNAYETLER?

Uzmanların üzerinde durması gereken konu, cinayetlerin sayısal olarak neden çoğaldığı… Medyanın cinayetleri oyun boyutuna indirip çekici kılıp kılmadığı, pompalanan popüler kültürün cinayetleri tetikleyip tetiklemediği.

TOPLUM RUHSAL SIKINTILARIN SARMALINDA

Toplumun ruhsal sıkıntılar sarmalında çırpınıp çıkış yolu bulamaması, dizilerle pompalanan kültürün insanları etkisi altına alması üzerinde uzmanlar tarafından durulması gerekiyor. Birine kızan, düşüncesini beğenmediğimiz her insanı öldürmek düşüncesi insanlığın çürüme yolunda hızla adımlar attığını gösteriyor.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın