Suya Zam

Suya zam, bakım bedelini kaldırttı: bakım bedeli gereksiz miydi?

Halkın Gündemi

İstanbul’da suya zammın yapılması ardından da bakım bedelinin kaldırılması akıllara “bakım bedeli gereksiz miydi, bugüne dek neden alındı” sorularını getirdi.

SUYA ZAM YAPILDI MI YAPILMADI MI?

İSKİ’nin suya zammı İBB Meclisi’nin 16 Temmuz tarihli oturumunda gündeme geldi. Sonuçta suya Yüzde 12.62 olan TÜFE oranında zamma ilişkin rapor mecliste oya sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi. Zam, 20 Temmuz 2020 tarihinden sonra geçerli olmak kaydıyla uygun görüldü.

Yüzde 12.62 olan TÜFE oranında zamma ilişkin rapor mecliste oya sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi. İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, “AKP ve MHP grubu olarak yüzde 35’lik zammı kabul etmedik. Onun yerine Türkiye’de ortalama enflasyon değeri olan yüzde 12.62 oranında zam teklif ettik. Yüzde 35 değil yüzde 12.6 zam yapılmış oldu, hayırlı olsun” dedi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN’DAN  AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, “İSKİ faturalarında “bakım bedeli” kalktığı için son fiyat artışı vatandaşlarımızı etkilememiştir. Aksine, hanelerin %66’sı 10 metreküp su kullanmaktadır ve bu gruba suda indirim gelmiştir. Enflasyona göre diğer hanelerdeki artış da çok düşüktür” açıklamasını yaptı.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın