TEKNOFEST 2020 24-27 Eylül'de Yapılıyor

TEKNOFEST 2020 24-27 Eylül’de Yapılıyor

Yurt

İki yıldır ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

İki yıldır ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Pandemi nedeniyle bu yıl ziyaretçi alınmayacak olan Festival’de, 21 kategorideki yarışmalar 1 Eylül’de başladı ve ilk sonuçlar alındı. Yarışmalar arasında Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’ndan Roket Yarışması’na kadar heyecan fırtınası esiyor. Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İLK SONUÇLAR AÇIKLANDI

Roketsan’ın desteğiyle gerçekleşen Roket Yarışması’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Pamukkale Üniversitesi Hazar Roket Takımları birinci oldu. Açıklanan sonuçlara göre, Pamukkale Üniversitesi’nden Hazar Roket Takımları hem yüksek hem orta irtifa kategorilerinde birinciliği elde etti. Geçen yıl düzenlenen yarışmada da yüksek irtifa kategorisinde birinci olan Hazar Roket Takımları; “En İyi Tasarım” ödülünün sahibi olarak, toplamda 3 ödülle Roket Yarışması’nı tamamladı.

Genç Mimar Sinan Vefa Roket Takımı ikinci olma başarısını gösterirken, orta irtifada Yıldız Roket Takımı ikinci, YTÜ SİTARE takımı üçüncü oldu. Alçak irtifa kategorisinde ise Tanyeli Roket Takımı birinciliğe ulaşırken, Anadolu Roket Takımı ikinci, Vefa İnsansız Sistemler Takımı üçüncü oldu. Yarışmada, “En İyi Takım Ruhu” ve “En İyi Tasarım Ödülü” başlıklarıyla takımlar kategorileri göre ödüllendirildi. “En İyi Takım Ruhu” ödülüne Halep Çırakları, Çelikyay Uzay ve Havacılık Takımı ile Nebula Roket Takımı layık görülürken, “En İyi Tasarım” ödülünü ise Hazar Roket Takım Takımı’nın yanı sıra Anadolu Roket Takımı ile Maverik Roket Teknolojileri kazandı.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın