Trabzonspor

Trabzon’da büyük sevinç

Spor

Trabzonsporlu taraftarlar, takımlarının Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmasını coşkuyla kutladı. Trabzonspor’un Alanyaspor’u 2-0 yenerek 10 yıllık kupa özlemine son vermesinin ardından bordomavili futbolseverler Atatürk Alanı’nda toplandı. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte ellerindeki meşaleleri yakarak sevinç gösterilerinde bulunan taraftarlar, müzik eşliğinde kolbastı oynayarak galibiyeti kutladı. Güvenlik görevlileri, bu sırada Atatürk Alanı’nı trafiğe kapatırken, sosyal mesafenin korunması için taraftarları uyarmayı ihmal etmedi.

İstanbul’da yapılan Ziraat Türkiye Kupası final maçını kazanan Trabzonspor Futbol Takımı  kente döndü. THY’ye ait özel bir uçakla 03.00’te İstanbul’dan hareket eden kafile, 04.45’te Trabzon Havalimanı’na ulaştı. Sezonun son maçının oynanması nedeniyle bordo-mavili takımın bir kısmı İstanbul’dan dağılarak tatile çıktı. Kafileyle 10 futbolcu Trabzon’a geldi.

Taraftarlar, İstanbul’dan dönen kafileyi, meşaleler ve marşlar eşliğinde coşkulu bir şekilde karşıladı. Abdülkadir Parmak, havalimanı çıkışında kupayı taraftarlara göstererek havaya kaldırdı. Yönetim kurulu üyeleri ve futbolcular, karşılamaya gelen tüm taraftarlara teşekkür ederek Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne gitti.

Etiketler

Yorumunuzu Buraya Yazın